Jak se zbavit stresu

10. října 2018 v 19:14 |  Ze života
V dnešním světě není tak těžké mít stres. Může vzniknout kvůli zítřejšímu testu, náročné práci nebo třeba kvůli umístění v nějaké soutěži. Já jsem se se stresem potýkala velmi často a naučila jsem se s ním bojovat.

Proč se stresuji?

Určitě je ti známo, že s častým stresem můžou přijít i nemoci. Proto je lepší se zamyslet, jestli ti ten stres za to opravdu stojí.

Uspořádání času.

Není na škodu si rozvrhnout čas. Obzvlášť, když tě čeká nějaký test nebo musíš zařídit víc věcí během dne. Já jsem si dokonce pořídila speciální sešit, kde si každý večer rozvrhnu následující den. Cítím, že mám vše pod kontrolou a nemám potřebu se neustále dívat na hodinky a být nervózní.

Uklízej.

Udělat si pořádek ve věcech je úžasná věc, která mně osobně pomáhá. Srovnám si své věci, ale i mysl. A to mi přece chceme.

Relax.

Každý hledá klid a relax v něčem jiném. Někdo chodí na čerstvý vzduch, někdo si čte knížku a nebo jako já si dá horkou vanu nebo sprchu. Dopřej si oddych a uvidíš, že ti bude líp!

Komunikuj.

Nic není lepší než se někomu svěřit. Ať už rodině nebo kamarádům. Komunikací si v hlavě všechno srovnáš a opravdoví přátelé tě uklidní.

Postav se svému strachu.

Často odkládáme věci, ze kterých máme stres nebo se jich bojíme. Zkus se svému strachu postavit! Nakonec uvidíš, že to tak hrozné nebylo.

Doufám, že ti nějaká z mých rad pomohla. Nejde o to stres nikdy nemít, ale vědět jak s ním bojovat.

Děkuji za přečtení!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Brunett | E-mail | Web | 18. října 2018 v 8:20 | Reagovat

Lépe bych to nenapsala, mám to uplně stejně.
Se stresem nebo depresí (to je i můj případ) opravdu přichází nemoci, imunita je oslabená, když jsem trpěla opravdu silnými depresemi byla jsem nemocná skoro každý třetí den. Vždy na dva dny klid a pak to přišlo znovu, teď když mě nic netrápí, jsem opravdu zdravá.
Uspořádala jsem si čas, napsala jsem si vše co musím udělat, nebo pořídit do diářku (hlavně abych na něco nezapoměla) a postupně si odškrtávám, je to pomalu jak s nákupním seznamem :D
Uklízení mi pomáhá k uklidnění a uspořádání myšlenek, když mě někdo naštve vycídím celý byt a hned je to lepší.
Relax je dobrý k odvětrání myšlenek, já relaxuji tím, že si vezmu papír a kreslím.
Zbavit se vzteku a trápení pomocí mluvi také dost dobře zabírá. Dozvědět se názor ostatních atd..
Člověk se bojí všeho, co je pro něj nové, neznámé, když furt něco odkládáme, zbytečně se déle stresujeme protože víme že to stejně jednou přijde, nejlepší je se věci postavit vzpříma, co nejdříve, abychom svou hlavu zbytečně nezatěžovali a netrápili se.

2 thesimplejournal | 18. října 2018 v 13:25 | Reagovat

[1]: Děkuji moc za hezký komentář. Ano, máš úplnou pravdu. Zbytečně se stresujeme kvůli budoucnosti. Když mě čeká nějaká větší změna v mém životě a mám z ní strach, tak si vypíšu klady a zápory. Většinou převažují klady a já se uklidním. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama